Gezi Rehberi

Brooklyn Gezi Rehberi

Brooklyn’ in İklimi ve Konumu

Brooklyn Amerika’ nın New York şehrinde bulunmaktadır. Çok merkezi ve gözde bir bilgedir. Şehir hayatı sevenlere özgü olarak şehrin koşturmacası ve hayatı yaşama anı dünyaya göre biraz daha farklıdır.

İklim olarak okyanusa kıyısı bulunmasından dolayı denizel iklim yaşamaktadır. İç kesimlerinde daha tropikal bir havası bulunmaktadır. Yılın her mevsiminde gezilebilecek ve yaşanabilecek alana sahiptir.

Brooklyn Ulaşım Bilgisi

Brooklyn büyük şehir olduğu için her türlü ulaşım imkanına sahip araçlar yer almaktadır. Metro, tramvay, otobüs ve taksiler ulaşım konusunda trafiği rahatlatmak adına seferler düzenlemektedir. Her saat ve her dakika uygun ulaşım imkanından yararlanabilir ve büyükşehirde yaşamanın avantajlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kişilerin özel arabaları sayesinde de gittikleri mesafeler oldukça kısalmaktadır. Türkiye’ den uçak ile seyahat yapanlara özel olarak hem hava yolu şirketlerinin hem de bireysel şirketlerin araba kiralama avantajından da yararlanma imkanınız bulunmaktadır.

Şehir içi ulaşım oldukça kolay olduğu gibi; Türkiye’ den de bölgeye ulaşım çok kolaydır. Amerika – New York eyaletine, her gün düzenli olarak sefer yapan havayolu firmalarımız bulunmaktadır. Türkiye’ de daha çok büyük şehirler ile sınırlı olsa da, başka illerden de İstanbul ya da Ankara aktarmalı olarak kolaylıkla bölgeye geçiş yapabilirsiniz. New York’ ta toplu taşıma ya da araç kiralama hizmetlerini kullanarak Brooklyn’ e geçiş yapmanız çok hızlı olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Kolezyum- İtalya

Brooklyn’ de Konaklama

Brooklyn’ de otel konaklamaları ya da oda kiralamaları oldukça yaygındır. Konaklama konusunda hiçbir şekilde sıkıntı yaşamayacağınız her bütçeye uygun avantajlı yerler bulabilmeniz mümkündür.

Brooklyn’ de Gezilmesi Gereken En Önemli Yerler

Brooklyn Amerika’ nın en gözde ve eğlenceli yerlerinden bir tanesidir. Kültür ve sanat bakımından oldukça faal bir alanı ve etkinleri bulunan şehir olan New York City’ nin içinde yer almaktadır. Eğer Brooklyn’ e yazın gidecekseniz sahilleri ve plajları konusunda oldukça kapsamlı bir yer olduğunu söylemek mümkündür. Park ve yeşil alanlarıyla da göz doldurmaktadır. Alabildiğine yeşillik ve büyük parklar bizim ülkemizde hiç de alışık olmadığımız bir durum olduğu için turistlere cazip gelebilmektedir. Deniz Parkı ve Gerritsen Plajı oldukça yaygın ve popüler yerlerinden bir tanesidir.

Hemen yakınında bulunan Coney adasına ait olan Manhattan Plajı da yazın tercih edeceklere güzel vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Brigthton Plajı da bölgenin hemen yakınlarında bulunmaktadır. tüm yazı burada geçirmek isteyen hem deniz parkından hem de sahil boyunca uzanan plajlardan yararlanabilir. Brooklyn plajlarının tamamı Atlantik Okyanusunda yer almaktadır. Okyanusta yüzmek de hem hijyen açısından hem de farklı deniz canlısı türlerini görme avantajı bakımından kişilere ilginç deneyimler sunmaktadır.

Brooklyn’ de yapılacaklar ve gezilecekler listesinin bir tanesi de Broadway şovlarını kaçırmamak olmalıdır. her an uygun bilet bulabilir ve bu tatilinizde eğlenecek zamanları kendinize kazandırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Sırbistan'da gezilecek yerler

Brooklyn’ in kültürel zenginliği olarak 1800 lü yıllarda faliyette tarihi metro tüneli de müze hizmeti görmektedir. dönem dönem halka kapatılan tünel restorasyon çalışmalarının üzerinden arda bir açılmaktadır. Eğer Brooklyn’ e gittiğiniz dönemde tünel açıksa görmenizi tavsiye ederiz. 1800 lü yılların ruhunu içinizde yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Brooklyn Bit Pazarı, uygun fiyata ikinci el ürünlerin satıldığı yer olmakla bilinir ve ucuza kaliteli eşyalar bulabilmenize yardımcı olur. Gökdelenleri ile meşhur Brooklyn sokakları Williamsburg Savings Bankası Kulesi ile de ayrı bir hava taşımaktadır.

Brooklyn’ in Bayramları ve Festivalleri / Gece Hayatı/ Alışveriş

Dini bayramlar ve özel günler Amerika’ ya ve Hristiyanlık inancına uygun tatilleri kapsamaktadır. Bu sürelerde Brooklyn sokaklarında oldukça eğlenceli dakikalar yaşanabilmektedir. Festival zamanları bir ayrı olan sokaklarda bir yıla yaygın şekilde her dönemde gittiğiniz zaman bir eğlence ile karşılaşmanız mümkündür. Sosyal hayat yönünden oldukça aktif olan festivaller ve gece hayatları da eğlence çekicidir. En meşhur gece hayatının yaşandığı club; Casablanca Cocktail Lounge’ dir.

Brooklyn’ in Yemek Kültürü

Brooklyn farklı mutfak deneyimleri ile resmen kültürleşmenin merkezi haline gelmiştir. Her millet ve her kesime özgü yemek kültürü ile tadlar dünyasının keşif yeri gibidir. Japon mutfağı bölgede en yaygın ve tercih edilen mutfak türüdür. Amerika’ ya özgü fast food restoranları bulmak da mümkündür. Zenkichi tabağı adı verilen yemek türü Brooklyn’ de oldukça meşhurdur. Her mutfağa özgü yemek ayrıcalığına varabildiğiniz gibi Brooklyn’ e özgü deniz canlılarını da tadabileceğiniz birçok restoran bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Ankara’ya Ulaşım ve Konaklama

Brooklyn Hakkında Öneriler

Kahvaltılarda tercih edilen krep türlerinden Şeftali soslu mayalı krepler Brooklyn’ e özgüdür. Okyanusa kıyısı olması nedeni ile deniz ürünlerinin fazlalıkları kişilerin hem gözlerini hem de karınlarını doyurmaktadır. Burada yenilen balık ürünleri ve çıkarılan deniz canlıları dünyanın hiçbir yerinde yoktur. bu nedenle yolunuz Brooklyn’ e düşerse mutlaka deniz ürünleri yemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız eğlenceli mekanları ve clubları ile Brooklyn’ de gece hayatını yaşamanızı tavsiye ederiz.

Herkese merhaba, ben Sezer Taş Hatay, Arsuz doğumluyum. Kendimi gezi rehberliği üzerinde geliştirdim. Bloğumda, gezilecek ülkeler hakkında içerikler paylaşıyorum.

16 Yorum

Bir Cevap Yazın